rssyoutubefg

"פרצנו לך לטלפון. שלם לנו 500$ ולא נפיץ סרטון אינטימי שלך"

אמיר כרמי
06.02.19
"פרצנו לך לטלפון. שלם לנו 500$ ולא נפיץ סרטון אינטימי שלך"

ביממה האחרונה התקבלו אצלנו דיווחים על הודעות SMS שנשלחות לישראלים וטוענת כי מכשירם נפרץ ואם לא יעבירו סכום כסף בביטקוין התוקף יפיץ סרטון אינטימי שלהם לכל אנשי הקשר.

"שלח 500$ בביטקוין... אחרת אני אשלח לכל אנשי הקשר שלך סרטון שלך 'מענג את עצמך', פרצתי למכשיר שלך וצילמתי אותך" כך נכתב בהודעת SMS שנשלחה לישראלים רבים. לתופעה קוראים בשפה המקצועית Sextortion הודעות סחיטה מינית. בפועל אין צורך לדאוג, זוהי שיטת מצליח שלמרבה הצער עובדת. המכשיר לא באמת נפרץ ואין לאף אחד סרטון שמתעד אתכם. 

Sextortion

כך נראה SMS הסחיטה 

אנחנו רואים התפשטות רחבה בישראל במהלך השנה האחרונה, של התופעה של הונאות של סחיטה מינית, הנקראות באנגלית sextortion. מדובר בתעשייה שמניעה את עצמה, כלומר גם אם אדם אחד מתוך 1,000 או מתוך 5,000 הודעות שנשלחות משלם את הכופר, מדובר בפעולה משתלמת מבחינת העבריינים שמריצים את ההונאה, וכך הם כנראה יפעילו אותה מחדש במתכונות שונות עם רשימות אחרות של קורבנות פוטנציאליים

אנחנו ממליצים פשוט להתעלם מההודעות הנ"ל ולמחוק אותן וכמובן לא לשם את הסכום הנדרש. במקרה של הודעת סחיטה בה מצורפת סיסמה בה אתם משתמשים או השתמשתם בעבר, וודאו שהחלפתם אותה בכל החשבונות שלכם, וכאשר אנחנו אומרים החלפתם, אנחנו לא מתכוונים להחלפה של ספרה אחת בסיסמה אלא סיסמה חדשה לחלוטין.

בחודשים האחרונים דיווחנו כאן על מיילים בסגנון הזה הן בעברית והן באנגלית המבשרים כי המחשב נפרץ ותועדו כל החומרים המיניים שצפה בהם הקורבן, לעיתים גם בצירוף הסיסמא של קורבן לחשבון המייל או חשבונות אחרים. התוקפים ששולחים את המייל דורשים סכום כסף בביטקוין תוך 48-72 שעות. בפועל אין באמת פריצה למחשב אבל למרבה הצער המייל הזה הרתיע גולשים וגם להם לשלם. בעבר דיווחנו לכם גם כי צפינו בארנקים הדיגיטליים של התוקפים מתמלאים בכסף לאחר מתקפות מסוג זה.  

 • הדפס
 • דוא"ל

1 תגובה

 • קישור לתגובה 07.02.19 פורסם ע"י מאקפי

  יפה מאוד ומרשים שאתם חברת האבטחה ESET הראשונים שידעו לנתח את המצב לגופי המדיה שמדווחים לציבור הרחב בהתחשב שבימים אלו מתקיימת תערוכת הסייבר בישראל ,זה מרשים שאתם הראשונים .. שא-פו!

  לפי דיווחי המשטרה מדובר בכמה מאות אנשים בלבד למרות שבשיטת מצליח סביר יותר שזה יהיה כמה עשרות אלפי אנשים ,
  כנראה התבססו על מאגר פרוץ של מספרי טלפון של גברים בטווח גילאים רלוונטי.
  מה שתמוהה זה שכל "אחד" בעולם יכול לשלוח הודעות סמס לכל אזרחי ישראל מבלי שמשתמשי הקצה קרי: "אזרחי מדינת ישראל" "לקוחות חברות הסלולר" יוכלו להתגונן על פי חוק בסמס חוזר המכיל, במילה "הסר"(מרשימת התפוצה של השולח) שמעוגן בחוק הרשמי של מדינת ישראל חוק "הספאם"!
  תמוהה מאוד שחברות הסלולר מאפשרות לסמסים להישלח ללקוחותיהם בצורה סיטונאית מבלי שהשולחים זקוקים להזדהות מבלי שיחסמו מבעוד מועד על ידיהם בעת מעמד שליחת מאות ואלפי הודעות סמס לא חוקיים על ידי עבריינים.. בעצם נראה "שכנראה" חברות הסלולר הם שותף מרכזי בכך ש"מאפשרים" באין מפריע לעבריינים לשלוח מאות ואלפי סמסים ללקוחותיהם המשלמים . מבלי שיעשו דבר לעצור זאת בזמן פעולה סביר.. היות וזאת תופעה פסולה שקיימת כבר שנים!

השאר תגובה

להשארת תגובה מלאו את השדות הבאים

eset logo footer© כל הזכויות שמורות לקומסקיור בע"מ 2004-2018, נציגת ESET בישראל. סימנים מסחריים אשר בשימוש באתר זה הינם סימנים מסחריים או
מותגים רשומים של ESET spol. s r.o. או ESET, LLC. כל השמות והמתוגים האחרים הם סימנים מסחריים רשומים של החברות הרשומות

עוצב ונבנה על-ידי פרומו - אסטרטגיה שיווקית ופרסום